„S účastí jsme moc spokojeni. Už krátce po zahájení přišlo kolem osmdesáti dětí, což je v těchto vedrech opravdu pěkný počet. Čekalo na ně sedm stanovišť, na kterých se zábavnou formou učily poznávat části lidského těla. Dozvěděly se i něco o zdravé výživě, protože obézních školáků ve společnosti dramaticky přibývá," uvedla Lenka Šebestová z Charity Frýdek-Místek s tím, že každý účastník dostal za odměnu pexeso, zdravou výživu v misce a drobné upomínkové předměty.

S velkým nadšením všechny povinné disciplíny absolvovala desetiletá Terezka Gáborová. „Otázky a úkoly se týkaly lidského těla. Skoro všechno jsem věděla ze školy. Přišla jsem tady s kamarády z Klubu Nezbeda. Prázdniny ve městě pořádají dobré akce, na které se snažím chodit pravidelně. Ještě nikdy jsem se nenudila," vysekla pochvalu Tereza Gáborová.

Další program nabízí už dnes na dopravním hřišti u Střediska volného času Klíč Městská policie Frýdek-Místek. Strážníci budou dětem radit, jak mají bezpečně jezdit na kolech. Kdo se chce zúčastnit, měl by dojet s bezpečnostní přilbou na vlastním kole.

První měsíc Prázdnin ve městě, které pořádají Středisko volného času Klíč a statutární město Frýdek-Místek, proběhlo 25 akcí, na které dorazilo 1013 účastníků. Děti, které nebyly v červenci na prázdninách mimo město, měly o zábavu postaráno. Celý program financuje město Frýdek-Místek, takže jsou všechny akce pro účastníky zdarma.

A o které akce byl v červenci největší zájem? Rekordmany se jednoznačně stali včelaři z Českého svazu včelařů se svou tradiční akcí Ve včelím království, kterou si nenechalo ujít 92 dětí v doprovodu 90 dospělých. Hned za včelaři se umístily obě hasičské organizace, které každoročně na Prázdninách ve městě spolupracují a to Sbor dobrovolných hasičů Frýdek a Sbor dobrovolných hasičů Lískovec. Nejen ukázky hasičské techniky zaujaly téměř 200 lidí. Prázdniny ve městě se slavnostně ukončí 4. září ve Středisku volného času Klíč v Místku, kde již tradičně proběhne akce Ahoj prázdniny. Ten, kdo bude mít v brožurce alespoň tři samolepky, obdrží malý dárek.