V úterý 18. srpna připravilo Středisko volného času (SVČ) Klíč Frýdek-Místek autobusový výlet do Opavy, sraz je v 9 hodin před SVČ. Děti se podívají do Opavy, kde navštíví zábavnou interaktivní výstavu ilustrátora Zdeňka Buriana. Produkce obrazů tohoto známého malíře pravěku jsou dětem přibližovány zajímavými hrami a soutěžemi. Na výletě se dozvíte zajímavosti ze života Zdeňka Buriana, seznámíte se s jeho tvorbou, složíte si kostru dinosaura, obří puzzle a zažijete mnoho dalšího.

Ve středu 19. srpna proběhne akce Malý strážník, kterou připravila Městská policie Frýdek-Místek. Setkání se strážníky hostí v době od 9 do 12 hodin Sady Svobody ve Frýdku, kde si děti vyzkouší fyzické a psychické testy pro „malé strážníky", seznámí se s prací městské policie. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

Čtvrtek 20. srpna bude patřit autobusovému výletu na Ranč Čeladná, který pořádá SVČ Klíč. Sraz je v 9.15 hodin před SVČ Klíč. Děti si během výletu prohlédnou stáje, seznámí se se životem koní a projedou se na koni v kryté hale ranče.

Sbor dobrovolných hasičů Lískovec se o děti postará v pátek 21. srpna u své hasičské zbrojnice (od 9 do 12 hodin). Děti uvidí ukázky z činnosti mladých hasičů, soutěže s použitím hasičského nářadí a náčiní. V případě nepříznivého počasí akce proběhne v klubovně a ve zbrojnici. Děti předškolního věku se mohou zúčastnit pouze v doprovodu dospělé osoby.