„Frýdecko-místecký magistrát společně s Domem dětí a mládeže ve Frýdku-Místku a za velké pomoci řady volnočasových organizací připravují více než padesát akcí pro děti, které budou probíhat téměř každý den po celé letní prázdniny,“ uvedla ředitelka Domu dětí a mládeže Frýdek-Místek Petra Urbanová. Program bude slavnostně zahájen již zítra, v sobotu 23. června, v 9 hodin na náměstí Svobody v Místku. Akce má název Ahoj prázdniny. „Pro kluky, holky i jejich rodiče je připravena řada her a soutěží, inspirovaných přípravou na prázdniny. Vystoupí děti z tanečních kroužků, ve výtvarné dílně si každý může vyrobit tričko na prázdniny. Součástí bude vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Prázdninové triko a vernisáž výstavy soch z projektu Zahrada,“ připomenula Petra Urbanová. Během dopoledne dostanou návštěvníci podrobné informace o celé akci Prázdniny ve městě. Každý získá informace o jednotlivých programech, termínech jednotlivých akcí a hlavně hrací plány se vstupenkami.

K projektu Prázdniny ve městě se letos připojila i Beskydská šachová škola. Mistrovství České republiky družstev mladších žáků bylo zaměřeno na všechny děti, které tráví prázdniny nebo jejich část ve městě. Tento soubor programů je zaměřen na aktivity nabízející pestré využití volného času (např.: pohybové aktivity, výtvarné dílny, hry, soutěže, turnaje, deskové hry, ukázky tábornických dovedností, výlety, exkurze a další).
Beskydská šachová škola připravila dva šachové turnaje - O šachového krále a královnu, které se uskuteční 12. července a 30. srpna ve středisku volného času Klíč (bývalý DDM) od 9 do 12 hodin. Pro nejlepší jsou připraveny poháry, medaile a sladké odměny.

Související články

frydeckomistecky.denik.cz/zpravy_region/prazdniny_frydek_mesto20070622.html