Vydatné průtrže mračen z poslední doby způsobily čáru přes obecní rozpočet Pražma. Voda totiž podemlela obecní cestu na křižovatce ulic Chodníky a Třešňová v lokalitě nad místními bytovými domy. Silnice je sice průjezdná, ale řidiči by měli být opatrní a dočasně počítat s obtížemi nebo zdržením.

„Přívalové srážky podemlely silnici, která se propadla. Zanesený a poškozený je i zatrubněný kanalizační řad na dešťovou vodu,“ popsal starosta Pražma Marek Kaniok. Obec proto musela vyhlásit havarijní stav a cestu uzavřít.

„Kanalizace pochází ze 60. nebo 70. let minulého století, kdy byla vystavěna v akci Z, a rekonstrukci už potřebovala. Opravu jsme ale neplánovali provádět v letošním roce,“ vysvětlil starosta.

Obec vymění kanalizační potrubí, zrekonstruuje kanalizační šachtice i výpusti a opraví propadlou cestu. Oprava si vyžádá více než dvě stě tisíc korun.
„Znamená to pro nás tak trochu čáru přes obecní rozpočet. Výdaj ukrojil z rezervy kapitálových výdajů. Doufám, že snad tyto nečekané výdaje ustojíme, aniž bychom museli omezit plánované akce. Není ale vyloučeno ani to, že budeme muset odložit některé plánované opravy nebo rekonstrukce,“ upozornil starosta.