„Škaredě bude až zítra, já to vím, já jsem taková rosnička,“ tvrdila se smíchem Jana Ličková ze Sedlišť během dopoledního opalování. „Skočím i do vody. Přišla jsem, protože je hezky, mám to vlastně kousek. Dalo by se říct, že teď v létě tady chodím pravidelně,“ dodala.

Až z Markvartovic na Opavsku dorazila do aquaparku 40letá žena. Ani ona předpověď nijak neřešila. „Hlásí, že má být škaredě. Když tak se přemístíme do krytého bazénu. Jsem tu se synem a s kamarádkou, jsme tady poprvé. Přijeli jsme už ráno, protože jsme se těšili. Včera prý tady bylo dva tisíce lidí, takže asi i dnes odpoledne bude narváno. Aquapark je skvělý, úžasný, možná by mohl být trochu větší, když tu chodí tolik lidí,“ poznamenala.

„Já jsem tady kvůli synovi. Je mu jedenáct, určitě si tu užije,“ pravila další návštěvnice, pětačtyřicetiletá žena ze Žabně. Opodál se opalovala třicetiletá žena z Třince. „Vzali mě tady známí, je to tu hezké,“ uvedla.

„Líbí se tu i cizincům. Je tu hodně Poláků, občas přijedou Slováci. Potkala jsem tu i Němce a lidi z Anglie, byl tady srbský tábor,“ naznačila pracovnice firmy Sportplex, jež aquapark provozuje.

Její kolegyně upozornila, že druhou červencovou sobotu do areálu přišlo čtyři a půl tisíce lidí. „Minulý víkend to bylo až děsivé, lidi doslova stáli v bazénu,“ prohodil třicetiletý muž. „Já tady hlídám děti, manželka a tchyně tu mají stánek,“ doplnil. I on ale občas skočí do vody. „Když už je to k nevydržení, tak jo.“

Slušná návštěva se v sobotu po poledni sešla i na třineckém koupališti. „Je teplo, přišla jsem se opálit. Moc se mi to nedaří,“ prohodila 22letá Drahomíra Chromjáková. „Letos jsem tady asi popáté,“ odhadovala. Areál na Lesní ulici se jí líbí. „Snad jen ten tobogán by mohl být větší, i pro dospělé,“ řekla. Vedle ní se opalovala její jednatřicetiletá sestra Slavěna. „Přišli jsme s malým už ráno, dosud jsem byla spokojená, protože bylo sluníčko. Už se to horší, ale doufáme, že snad ještě vyleze,“ uvedla při pohledu na oblohu.

Pětadvacetiletá Lucie Husárová žije ve Zlíně, ale do Třince přijela za rodinou. Pro návštěvu koupaliště se rozhodla kolem oběda. „Moc ideální to není, není to zdravé. Ale přišly jsme teď, protože potom jedeme pryč,“ prohlásila. U vody to bavilo i její příbuzné. „Určitě se jim tady líbí, mají tu dobré langoše,“ smála se Husárová.

„Přišli jsme s dětmi za vodou a za sluníčkem. Vydržíme podle počasí, odpoledne asi utečeme, hlásí velké bouřky,“ prohlásil 29letý Martin Probosz. Nelíbilo se mu, že dospělým byl zakázán vstup do dětského brouzdaliště. „Já mám ročního kluka – a jako rodič tam s ním nemohu jít?“ divil se Probosz.

Podle šéfa příspěvkové organizace STaRS Radka Procházky šlo ale pouze o nedorozumění, které se ihned vyřešilo. „Akorát plavčíci to pojali jinak. Byly stížnosti, že někteří dospělí tam sedí a máčejí si nohy. Samozřejmě dospělí jako dozor do brouzdaliště jít mohou,“ řekl redakci.