Na objízdné trasy navede řidiče dopravní značení. Pro ty, kteří pojedou z Frýdku-Místku do Žabně či Paskova, bude objížďka vedena po dálnici D56. Tento úsek nebude po dobu stavby podléhat zpoplatnění. Řidiči jedoucí do společnosti Huisman budou vedeni po ulicích Revoluční nebo Opletala přes ulici Míru až na Nádražní.

Uzavírka bude mít dopad nejen na řidiče, ale také na cestující, kteří využívají příměstskou dopravu a MHD. Pro autobusové linky číslo 7, 8, 12, 13 a 17 ode dneška platí výlukové jízdní řády. Některé zastávky nebudou obslouženy, cestující musejí počítat s tím, že spoje budou na zastávkách o několik minut opožděny či uspíšeny.

Zcela neprůjezdná má být křižovatka až do konce letních prázdnin. Po přestavbě bude mít jednu zvláštnost. „Jedná se o okružní křižovatku s průjezdným středovým ostrůvkem, zajištěným dopravní závorou," popsala mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková. Atypická podoba kruhového objezdu umožní projet nákladním vozidlům s nadměrnými náklady, která vyjíždějí z nedalekých firem Huisman a Hutní montáže.