Vedení města chce tíživou a mimořádnou situaci ulehčit především dětem a seniorům, a proto bude vozidlo danou lokalitou projíždět v pracovních dnech zpočátku desetkrát za den. Uvedla to Šárka Szlaurová z třinecké radnice.

Časové rozpětí a frekvence spojů budou později upraveny podle skutečné potřeby cestujících a technických možností města. Pro nástup a výstup cestujících byla určena 4 místa – dvě jsou v Růžové ulici a po jednom v Šeříkové ulici a na nám. T.G.M.

„Vzhledem ke kapacitě vozidla, které může pojmout najednou pouze 8 osob, apelujeme také na sousedskou vzájemnou výpomoc v případě dopravy dětí do a ze základních škol. Přeprava cestujících z lokality za tratí na nám. T. G. M. a zpět je bezplatná,“ sdělila Szlaurová.

Přeprava je určena přednostně pro žáky základních škol, seniory a osoby špatně se pohybující. V době od 7.00 do 7.21 hodin bude přeprava vyhrazena pro žáky základních škol. Přeprava dalších osob je možná pouze za předpokladu, že vozidlo nebude zcela obsazeno.

Děti, jejichž tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kilogramů a měří méně než 150 centimetrů, se smějí přepravovat pouze za použití podsedáků, které jsou ve vozidle k dispozici. Přeprava dětí do 18 kilogramů není možná. Vozidlo totiž není vybaveno speciálními autosedačkami, pouze dětskými podsedáky.

Do vozidla si lze vzít pouze předměty a zavazadla, které je možné držet na klíně nebo v ruce, aniž by omezovaly přepravu ostatních osob. Konkrétní situaci posoudí řidič vozidla. Přeprava živých domácích zvířat není dovolena.

Jízdní řád vozidla mezi náměstím T.G.M. a Růžovou ulicí a zpět je k dispozici na internetových stránkách www.trinecko.cz.

Přečtěte si také: Na zrušeném přechodu u Slovanu se kradou tabule