„Během dvou let se nám podařilo úspěšně získat již 26 tréninkových bytů, ve kterých nalezlo domov přes 80 lidí, z toho 39 dětí, na základě podnájemní smlouvy s Armádou spásy. V těchto bytech žijí především matky samoživitelky, rodiny s dětmi, ale i několik jednotlivců. Uživatelé těchto bytů spolupracují se sociálními pracovníky na dořešení své nepříznivé situace a také na tom, aby si bydlení udrželi a mohli poté přejít z bydlení na základě podnájemní smlouvy do standardního nájemního vztahu s majitelem tohoto tréninkové bytu,“ uvedli pracovníci Armády spásy.

Nocleženka. Ilustrační foto.
Zahřát si svého bezdomovce může každý, možností je několik

Cílem je dosáhnout spolu s uživateli toho, aby zhruba v období dvou let od započaté spolupráce v tréninkovém bytě měli uživatelé veškeré kompetence k tomu, aby si bydlení udrželi již bez pomoci. „V průběhu letošního roku očekáváme, že již čtyři uživatelé dosáhnou tohoto cíle. V současné době máme v pořadníku na tyto tréninkové byty 137 zájemců,“ doplnili pracovníci.

V loňském roce aktivně spolupracovali dohromady s téměř osmdesáti uživateli na řešení jejich situace. Poskytované bydlení spravuje technický úsek Armády spásy, a spolupracuje tak se Stavebním bytovým družstvem ve Frýdku-Místku, společností Residomo a také s několika soukromými pronajímateli bytů. 

Ilustrační foto.
O školy třetího věku je mezi seniory zájem