Při Mikulášském jarmarku se v Třinci rozsvítil vánoční strom. Předvánoční atmosféru od rána navodily vánoční dekorace, adventní věnce, jmelí i voňavé perníky. Kromě množství stánků na příchozí čekal pestrý doprovodný program. Zpívaly se koledy, povídalo se o přípravě vánočních pokrmů, děti zasílaly balónkovou poštu pro Ježíška. K sváteční náladě chybělo jediné – rozsvítit stromek.

„Snad nedopadneme jako v Liberci," ozývalo se z davu čekajícího na moment, kdy světýlka ozáří strom, který roste před kulturním domem. Techničtí pracovníci ale neponechali nic náhodě, pár dní předem brzo ráno vyzkoušeli, jestli vše funguje tak, jak má. A jejich úsilí se vyplatilo. Pár minut po půl páté odpoledne se nedočkavci dočkali, vánoční výzdoba na náměstí i po celém městě se konečně rozsvítila.

Pod vánočním stromem najdou lidé tradiční betlém, který měl od roku 2004 své místo v zátiší pod stromy před kinem Kosmos. Betlém se Svatou rodinou a dalšími postavami zhotovenými ze sklolaminátu září díky osvětlení i večer.

Vánoční stromy se v pátek vpodvečer poprvé ukázaly ve své osvětlené kráse také v Brušperku, Frýdlantě nad Ostravicí nebo Kunčicích pod Ondřejníkem. V Třinci čeká místní obyvatele ještě bohatý předvánoční program, už ve středu 10. prosince od 18 hodin mohou na náměstí Svobody přijít zpívat koledy se Štývarovým dětským sborem. I letos se totiž Třinečtí zapojili do akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy.