V sobotu byla připravena šedesátiminutová plavecká štafeta, do které se mohl zapojit úplně každý. Ve stejnou dobu mezi sebou soutěžily aquaparky po celé republice. Vítěz se mohl těšit na moderní venkovní bazén, přičemž ve Frýdku-Místku by cenu podle dohody získal dětský domov.

Prvním členem štafety byl plavčík Petr Vojkůvka, startérem pak Petr Slunský, ředitel firmy Sportplex, jež aquapark provozuje. Moderátor akce Hynek Nekuža, herec Divadla Čtyřlístek na Slezské, plavce neustále povzbuzoval. „Je to pro každého, kdo má chuť, kdo má rád vodu. A kdo umí plavat, pochopitelně,“ pravil Nekuža, jenž některé mladší plavce doslova burcoval. „Několik temp pod hladinou. Neuvěřitelné plíce!“ prohlásil poté, co se do vody vrhnul dvanáctiletý Tomáš Grůza. Plaval i jeho o dva roky starší bratr Dominik. „Přišli jsme hlavně na ty soutěže,“ pravil.

Do štafety se zapojil rovněž 49letý Jaromír Wrobel. „Tam a zpátky? Poplavu prsa. Piánko, žádné velké honění,“ plánoval Wrobel, jenž poté celý bazén zvládl pod vodou bez jediného nadechnutí. Ve frýdecko-místeckém aquaparku byl vůbec poprvé. „Přišel jsem s děckama. Fajné, vypadá to dobře,“ shrnul své dojmy. Pětatřicetiletá recepční Lada Kukuczková zdůraznila, že chtěla podpořit dětský domov. „Plavala jsem pro dobrou věc,“ řekla. „To je ono, to je dravost,“ popoháněl všechny kupředu moderátor Hynek Nekuža. I on nakonec skočil do vody a přispěl k celkovému součtu: ve Frýdku-Místku se nakonec během hodiny „naplavalo“ 2712,5 metru.

„Skončili jsme sedmí,“ řekl redakci manažer Sportplexu Róbert Krupa. Podle jeho informací v klání zvítězil zřejmě Hradec Králové s výsledkem přes 4800 metrů. Dětský domov se sídlem Na Hrázi při akci zastupoval vedoucí vychovatel Břetislav Váca. „Je výborné, že se do toho zapojily i děti. A zkušený moderátor účastníky namotivoval,“ chválil Váca atmosféru.

O prohlídky technického zázemí aquaparku byl poměrně velký zájem. „Lidí chodilo hodně,“ pověděla vedoucí aquaparku Jana Adamczyk Vicherová. A k tomu, co mohli zájemci vidět, poznamenala: „Dá se to přirovnat k úpravě pitné vody. Takže systém filtrace, chlorace, ozonizace. Měli k tomu výklad, mohli si zkusit měřit chlor a PH ve vodě.“

Podle ní někteří lidé z Karviné či Třince přijeli vyloženě kvůli exkurzi. „Zvláštní bylo, že chemii ovládají více děti než dospělí,“ všimla si Jana Adamczyk Vicherová.

Krupa Deníku řekl, že v sobotu, kterou ukončilo plavání při svíčkách, přišlo do aquaparku zhruba 600 lidí. „Dá se říct, že je to trochu nadprůměr. Akce se podařila,“ řekl manažer Róbert Krupa.