„Parkovišť by ve městě mohlo být určitě více," řekla například řidička Irena Mücková z Frýdku-Místku. Nové plochy pro parkování ale často zasáhnou do veřejné zeleně, ačkoli se magistrát podle svých slov snaží budovat parkovací místa tak, aby zelené plochy byly postiženy co nejméně. „Když už k tomu dojde, nahrazujeme veřejnou zeleň alespoň částečně speciální výsadbou do specifických nádob umístěných právě na betonových plochách. Dispozice sídlišť jsou dané, pokud se nenajdou zdroje na finančně náročné možnosti, jako například parkovací domy, nelze v dané lokalitě udělat více, než o co se průběžně snažíme," uvedl náměstek primátora Karel Deutscher.

Zvýšení kapacity parkovišť řeší třeba letošní etapa revitalizace nejlidnatějšího frýdecko- -místeckého sídliště Slezská. V rámci úprav vznikne na sídlišti přes dvě stě nových parkovacích míst a vysazeny budou desítky nových stromů a keřů. Část dosavadní zeleně totiž musela zmizet.

„Řekla bych, že s parkovacími místy je to stejné jako v jiných městech. Za špatné parkování jsem platila už pokutu. Vyšlo mě to u strážníků na dvě stě korun," zhodnotila Lenka Jungová z Frýdku-Místku.

Úpravou projde také prostor před 8. základní školou v ulici Československé armády, kde vznikne odstavný pruh pro zastavení vozidel. Kvůli autům, která sem ráno přivážejí školáky, totiž v místě často kolabuje doprava. „Odstavný pruh je navržen pro tři vozidla tak, aby z nich mohly děti bezpečně vystoupit, a aby v dané lokalitě nedoházelo zejména v ranních hodinách před zahájením vyučování k dopravním komplikacím," doplnil náměstek. Odstavný pruh začne vznikat až o prázdninách, v Bruzovské ulici by se ale mělo s budováním parkovacích míst začít už tento měsíc.