Silné, ale nikterak extrémní sněžení, které v pondělí zasáhlo region, zvládli silničáři i řidiči se ctí. „Cesty jsou sjízdné. V pondělí se jezdilo celý den, když totiž permanentně padá sníh, tak se vozidla musejí vracet a jezdí se pořád dokolečka," řekl včera Deníku vedoucí frýdecko- -místeckého střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje Radomír Vlk. Do terénu podle něj v pondělí vyjela veškerá technika.

Potíže měli hlavně řidiči, kteří cestovali v horských oblastech. Včera ráno například brzdil dopravu před hrází nádrže Šance ve směru od Ostravice zahraniční řidič kamionu, jehož zadní část návěsu skončila v příkopu.

„S kamiony jsou v Beskydech v zimě vždycky problémy, nemají tu co dělat," upozornil Radomír Vlk na uzavírku silnice 56 mezi Ostravicí a Bílou, která platí pro vozidla nad 3,5 tuny a pro vozidla s přívěsem a návěsem. Řidič však dopravní značku nerespektoval a kromě nehody navrch dostal pokutu.

S prvním sněžením nového roku se vypořádaly i frýdecko--místecké technické služby. „Žádný kalamitní stav to nebyl. V pondělí se začalo plužit, v noci na úterý proběhl chemický posyp, nic mimořádného," zhodnotil předseda představenstva TS Jaromír Kohut.

Přednostně se zimní údržba ve městě týkala nejvytíženějších místních komunikací či příjezdových cest ke zdravotnickým zařízením. „V terénu byly všechny vozy. Zima začala druhým svátkem vánočním, údržba od té doby probíhá nepřetržitě s menší nebo větší intenzitou," doplnil Jaromír Kohut.

Pracovníci technických služeb zajišťují údržbu celkem 352 kilometrů místních komunikací. Netýká se jich naopak údržba silnic, které nepatří městu, tedy těch ve vlastnictví kraje nebo státu. O ně se starají krajští silničáři.