Zájem o ně je takový, že organizátoři v některých případech musejí přidávat další místa. Třeba frýdecko-místecké Středisko volného času Klíč navýšilo kapacitu srpnového příměstského tábora o zvířatech na sedmdesát míst. Všechny červencové příměstské tábory střediska už hlásí plnou obsazenost.

Příměstské tábory tradičně připravují také ve Frýdlantě nad Ostravicí, výjimkou není ani Dům dětí a mládeže Třinec. „V minulosti jsme mívali tři až čtyři, letos jsme jeden přidali, takže příměstských táborů máme pět," řekl včera Deníku ředitel DDM Zdeněk Walach. „Je o to docela zájem, snažíme se vyjít rodičům i dětem vstříc," dodal. Příměstský taneční tábor, který je podle ředitele víceméně naplněn, začne už 30. června a potrvá do 4. července. Od 7. do 11. července je připraven příměstský tábor „Pro každého něco". Podle ředitele jde o novinku. „Vymysleli jsme ho v květnu a zatím je přihlášeno asi dvanáct dětí, takže zde ještě volná místa jsou," poznamenal.

Největší zájem je 
o in-line bruslení

Zájemci se mohou hlásit i na příměstský zumba tábor, který se uskuteční od 4. do 8. srpna. Naopak oba příměstské tábory s in-line bruslením, které začnou 28. července a 18. srpna, už mají plno. „Tam máme i náhradníky," zdůraznil Zdeněk Walach.
Pětidenní tábor příměstského typu vyjde obvykle na devět set až patnáct set korun včetně stravy, záleží na rozmanitosti programu. Ve Frýdku-Místku se ale nabídka prázdninových akcí pro děti neomezuje jen na příměstské tábory. Pracovníci Střediska volného času Klíč připravují na léto pětapadesát akcí, všechny jsou navíc volně přístupné a zdarma. Pestrý program osmého ročníku Prázdnin ve městě odstartuje už 1. července zábavným a hravým dopolednem.