„Celý tábor se mi líbil. Byli jsme třeba na stadionu v Ostravě, kde se běží Zlatá tretra. Pojedu ještě na dva tábory," prozradila devítiletá Tereza Stošková. Také devítiletý Jan Lednický nenavštíví pouze jeden tábor. „Nejvíce se mi líbilo hraní sportů. Pojedu ještě na jeden tábor, který bude na konci prázdnin," pochlubil se chlapec z Lískovce.

Rodiče si akce pochvalují

Čtyřdenní tábor, který nesl název Za sportem kolem světa, zakončily děti v jedné z tělocvičen 6. základní školy hned několika sporty. „Program je zaměřený na všechny druhy sportů. Děti hrály vybíjenou, ještě je čeká florbal a futsal, poté budeme v klubovně," řekl vedoucí tábora Jiří Šnapka.

Středisko Klíč pořádá deset příměstských táborů, z nichž každý má jiné téma podobně jako klasický pobytový tábor. „Příměstské tábory jsou hodně oblíbené, ale zase u trošku jiné cílové skupiny," uvedl vedoucí místeckého Klíče Patrik Sielgelstein. Rodiče si podle něj tábory, kdy dítě přespává doma, chválí.

„Trochu jimi suplujeme školky. Děti nemusí nikde přespávat, jsou ve městě, rodiče je ráno přivezou a odpoledne odvezou. My se staráme o jejich denní program," popsal Siegelstein s tím, že pro rodiče je rovněž výhodná cena, která je výrazně nižší než u pobytových táborů.

Tábory mají plno

Děti podle něj často začnou jezdit na příměstský tábor a v pokročilejším věku přesedlají na pobytové.

Na každý program se může přihlásit čtyřicet dětí. Všechny příměstské tábory, kromě posledního s názvem Svět je náš kamarád, jsou nyní obsazeny. Příští týden děti čeká týdenní program nazvaný Ať žijí duchové.