Letní aquapark na Olešné otevře své brány 31. května. Vstupenky si budou moci zájemci kupovat i přes internet, fronty u pokladen by se tak mohly zkrátit. „Chceme letos výrazně podporovat elektronický nákup skrze náš nový e-shop, který letos ještě zatraktivníme pro návštěvníky," plánuje Petr Slunský, ředitel společnosti Sportplex, která aquapark nedaleko centra Frýdku-Místku provozuje.

Ve spolupráci s dalšími subjekty se podle něj chystají zajímavé novinky. „Budeme rozšiřovat služby o balíčky ubytování plus koupání, převzali jsme správu autokempu. Do konce července tam vznikne další atraktivita, a tou je velké dětské hřiště, které bude hned pod aquaparky," řekl Deníku Petr Slunský. Ceny vstupného prý zůstanou rámcově stejné.

Letního koupání se nemůže dočkat například Jana Kvapilová z Frýdku-Místku. „Bydlím blízko místeckého aquaparku, takže jej během léta velice ráda navštěvuji. Určitě jednou za dva týdny. Plně mi vyhovují atrakce, které v něm jsou. Navíc si myslím, že i ceny jsou zde přijatelné," poznamenala sedmnáctiletá dívka.

Od otevření aquaparku v roce 2005 výrazně ubylo těch, kteří se koupou v přehradě. „Do přehrady Olešná bych nikdy nevlezla, to si raději připlatím a mám jistotu, že se koupu v čisté vodě. Musím uznat, že areál je velice dobrý ke koupání. Nachází se v moc pěkném a klidném místě, odkud jsou překrásné výhledy na okolní hory," zhodnotila osmnáctiletá Ivana Vrastyáková z Frýdku-Místku.

V plném proudu jsou přípravy na sezonu také v Třinci. „Napouštíme bazén, připravujeme se tak, abychom mohli otevřít poslední květnový víkend ke dni dětí," poznamenal včera šéf městské organizace STaRS Radek Procházka s tím, že v neděli 1. června se na letním koupališti pod Javorovým uskuteční dětský den. Pokud vyjde počasí, plavky přijdou návštěvníkům vhod.