„Pracovní skupina je ustanovena, nicméně není ještě zkompletována. To uděláme v radě 18. ledna. Určitě nebude mít více než sedm členů. Prioritně je třeba najít investora, to je věc, kterou se dlouhodobě zatím zabývám já sám,“ řekl redakci starosta Petr Sagitarius. V týmu by měly být zastoupeny všechny strany a sdružení, které uspěly v komunálních volbách. Radnice se od loňska soustředí na variantu, která počítá s rekonstrukcí na „konferenční centrum Beskyd“.

Více k tématu si přečtěte v souvisejících článcích

„Využití toho objektu je dáno,“ konstatoval Sagitarius. Dodal ale, že členové pracovní skupiny by měli diskutovat také o podrobnostech záměru, případně mohou přijít s návrhy, jak jej rozšířit. „Smyslem té skupiny je, abych měl k pomoci více lidí, abych to neměl na bedrech pouze já,“ shrnul jablunkovský starosta.

Čas se krátí, rozhodující bude jaro 2012

„Především jde o to, že čas se krátí,“ upozornil s tím, že o dotaci se musí požádat nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2012. „Je to dáno harmonogramem toho programu. Čím dřív to bude, tím to bude lepší,“ míní. Naznačil, že město má zhruba rok na to, aby našlo investora a spustilo odprodej kulturního domu, zároveň se však musí připravit projektová dokumentace a další související podklady.

Sagitarius upozornil, že o dotaci by měl rozhodně žádat soukromý subjekt. „Je to tak výhodnější,“ uvedl. Loni v červenci, kdy se v nedokončeném kulturáku konal den otevřených dvěří, naznačoval, že pokud by o peníze žádal soukromý majitel, může dotace pokrýt šedesát procent nákladů. V případě, že by do komplexu chtělo investovat město, bude poměr dotačních a vlastních prostředků opačný. Podle dřívějších informací má jít celkem o 40 milionů korun.

Město loni na jaře převzalo i hotel Horal, který s kulturním domem sousedí. Některé soudní spory dosud neskončily, jde v nich přitom o více než dvacet milionů korun.