Na několika frekventovaných silnicích v Ostravě pracují dělníci, frézují jejich povrch a pokládají nový. Část prací zvládají za provozu, některé vozovky musejí být uzavřeny. Řidiči jsou kvůli zácpám, uzavírkám či objížďkám nervózní, cestující hromadnou dopravou si stěžují na občasné zpoždění spojů.

„S ohledem na roční období a na rozsah finančních prostředků, jež byly takto na konci roku správci silnic prvních tříd na opravy poskytnuty, a s ohledem na zákonitosti používaných technologií při pokládání asfaltových hmot na komunikacích jsou nepříjemné dopady do plynulosti silničního provozu v našem městě bohužel nevyhnutelné. Věříme, že náhradou za omezení a zdržení způsobená současně probíhajícími opravami bude občanům a především řidičům řada nových vozovek ve městě,“ vysvětluje vedení města na svých webových stránkách.

Silničáři budou s opravami i přes nepříznivé počasí pokračovat i o víkendu. „Dnes se bude frézovat ulice Plzeňská směrem k vodárně. Dokončena by měla být první vrstva asfaltového koberce na ulici Fryštátské z Orlové a Petřvaldu do Ostravy-Radvanic. Opravované úseky budou vždy částečně průjezdné. V sobotu i v neděli budou silničáři frézovat a čistit také ulici Rudnou v úseku od Odry po Shopping park,“ upřesnila mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že na opravovaných úsecích je nasazena veškerá dostupná technika, aby rekonstrukce skončily co nejdříve.

Které úseky silnic se v Ostravě se opravují:

* Ulice Rudná v úseku od řeky Odry až za křižovatku s ulicí Výškovickou a opačně.

Předpokládaný termín ukončení je 20. listopadu.

* Ulice Plzeňská v úseku od křižovatky s ulicemi Horní a Moravskou po ulici Junáckou a opačně.

Předpokládaný termín ukončení je 16. listopadu.

* Silnice I. třídy číslo 58 v úseku od křižovatky s ulicí Horní a Moravskou až za křižovatku s ulicí U Koupaliště jen ve směru do centra Ostravy.

Předpokládaný termín ukončení je 30. listopadu.

* Ulice Fryštátská v úseku od Čapkovy ulice po Rudnou a opačně.

Předpokládaný termín ukončení je 20. listopadu.

* Severozápadní rampa z Rudné na silnici Frýdeckou.

Předpokládaný termín ukončení je 18. listopadu.

Zdroj: Webové stránky města Ostravy.