O budoucnosti prodejny se jednalo i na půdě magistrátu. Primátor Michal Pobucký sezval ke schůzce jak provozovatele prodejny, tak i majitele budovy, ve kterém prodejna fungovala, ke společnému jednání.

„Zástupce společnosti Ahold, která provozovala prodejnu Albert na Riviéře, s politováním sdělil, že prodejnu již znovu neotevře, za což se zákazníkům omlouvá. Majitel objektu, ve kterém byla prodejna provozovaná, společnost Arcimpex ze Sviadnova, tak nyní hledá nového nájemce,“ shrnul závěr jednání primátor Michal Pobucký, který by v objektu opět uvítal prodejnu potravin.

Větší obchody s potravinami byly na rozlehlém sídlišti tři – konkrétně Albert, Lidl u kruhového objezdu na Frýdlant nad Ostravicí a Coop v budově Ještěra.

Po požáru prodejny Albert byla tato prodejna uzavřena a posléze na několik týdnů uzavřel kvůli velké rekonstrukci své dveře i Lidl. Do obchodu tak nyní musí obyvatelé z jednoho konce sídliště na druhý, Prodejna Lidlu, která prochází modernizací od středy 19. září, má být uzavřena do 9. listopadu.