„Cílem je všestranný rozvoj a motivace dětí. Tedy připravit cvičení v takové formě, aby bavilo i ty děti, které nejsou pohybově nadané. K tomu by nám měly pomoci nejrůznější hry, básničky a písničky spojené s pohybem a soutěžemi. Myšlenkou je přivést ke sportu i ty děti, které nejsou k pohybu vedeny doma v rodině,“ vysvětlila iniciátorka projektu Zuzana Jakešová.

Jak redakci včera prozradila, zatím je vše v přípravné fázi. „Snažíme se sehnat finanční prostředky od sponzorů, aby se mohlo jednat o bezplatný projekt. Pokud by se nám to nepodařilo, museli bychom to rozjet jako placený kroužek,“ zamyslela se Jakešová.

Cvičení pod dohledem zkušených trenérů by mělo probíhat v dopoledních hodinách v atraktivním prostředí gymnastické tělocvičny v hale STaRS – nebo přímo v prostorách třineckých mateřských škol. „V gymnastické tělocvičně jsme už pro ředitelky mateřinek uspořádali ukázkovou hodinu, během které jsme je seznámili s praktickými ukázkami práce s dětmi. Zatím jsme ze strany školek zaznamenali poměrně velký zájem o cvičení, což nás samozřejmě těší,“ podotkla Zuzana Jakešová.

Snahou autorů projektu je vytvoření pozitivního vztahu k pohybové aktivitě a celkové ovlivnění životního stylu dětí i jejich rodičů. Záštitu nad projektem převzalo město Třinec a tváří projektu se stal třinecký hokejový mistr Jiří Polanský se svou dcerkou Julií.

„Myšlenku projektu podporujeme a pomáháme jí. Těší mě, že nabídku stát se patronem projektu přijal právě hokejista Jiří Polanský, za což mu děkujeme. Dnešní doba počítačů pohybu příliš nepřeje, děti jsou nemotorné a často si ublíží jen v důsledku své neobratnosti. Proto je třeba podobné projekty podporovat a děti už od raného věku rozpohybovat,“ dodala starostka města Třince Věra Palkovská.