„Tento projekt je primárně určen pro ty ženy, které chtějí zvýšit svou uplatnitelnost na trhu práce a hledají pro to nové možnosti,“ informovala Dorota Madziová, koordinátorka projektu v hutnickém městě.

Dodala, že projekt nabízí především kurzy z oblasti obsluhy osobního počítače, administrativy, ale také specializované kurzy jako účetnictví, pracovník sociálních služeb nebo projektový manažer.

„Do kurzů se mohou přihlásit zájemkyně z řad žen pečujících o dítě či osobu blízkou a ženy, které jsou evidovány na úřadu práce. Kurzy jsou bezplatné,“ upřesnila Dorota Madziová.

„Kromě samotného vzdělávání je klientkám poskytnuto profesní poradenství, které obsahuje také profesní diagnostiku. Tento nástroj umožňuje zjistit individuální předpoklady dalšího profesního rozvoje našich klientek. Kurzy se realizují také ve Frýdku-Místku a Ostravě. celkem jsme již úspěšně proškolili více než sto žen,“ konstatovala koordinátorka projektu s tím, že vzhledem k tomu, že kurzy budou probíhat během celého roku 2010, se zájemkyně mohou průběžně obracet na vzdělávací organizaci Institut EuroSchola.