Přes nevlídné počasí se tak lyžaři i během víkendu vydali na Mezivodí, kde je stále dostatek sněhu a podmínky pro lyžování jsou výborné. „Přijeli jsme z Ostravy celá rodina. Ráno jsme sice zvažovali, zda to kvůli dešti má vůbec cenu, ale nakonec jsme vyrazili a nelitujeme,“ prozradil Radim Ostřanský. „Sice poprchává se sněhem, ale tím pádem tu není úplný nával a dá se lyžovat bez problémů,“ doplnila jeho manželka Martina.

Skupina mladých lidí si zase užívala právě končící jarní prázdniny. „Počasí o prázdninách nebylo právě ideální, ale než sedět doma, tak jsme šli raději lyžovat. Sníh na sjezdovkách asi ještě nějakou dobu bude, ale lyžařská sezona už zřejmě končí,“ prozradil student Martin Kupčák, který než lyžím dává přednost snowboardu.

„Lyže mě moc neberou, na snowboardu je to lepší. Letos jsem si byl i na pár dnů zajezdit s rodiči v Alpách, jinak v Beskydech jezdívám nejraději na Mezivodí, Bílou a dobře se mi jezdí i v Řece na velké sjezdovce. Když mám málo času, tak si na chvíli zajedu buď do Palkovic, nebo Malenovic,“ doplnil Kupčák.

Jeho kamarád Martin se přiznal, že s lyžováním začal pořádně až v minulém roce. „Nikdy mě to moc nebralo, ale kamarádi ze školy o víkendech jezdívali na hory a mi se nechtělo sedět doma, nebo se jen tak na ně dívat. Tak jsem začal lyžovat, sice mi to moc nejde, ale je sranda. Hlavně po skončení lyžování, když si zajdeme někde sednout,“ smál se Martin.

Během víkendu bylo na svahu v Mezivodí přes půl metru sněhu.