Přesně před padesáti lety se v roce 1958 začalo ve zcela nově postavené budově školy vyučovat. V roce 1961 pak zde odmaturovali první žáci. Samotné oslavy kulatin školy proběhly ve dnech 9. až 11. října. Na čtvrtek 9. října byl naplánován sportovní den pro studenty, který byl plný soutěží a her. Proběhla meziškolní utkání ve fotbale, volejbalu a florbalu, neboť průmyslovka vyzvala k přátelským zápasům tři okolní střední školy, a sice SŠSD Lískovecká, SŠED Pionýrů a Obchodní akademii. Pro ty, kteří nebyli zařazeni do žádného týmu, pak tělocvikáři vymysleli jiné zábavné alternativy, jako koloběžkové závody, skákací boty, chůdy, soutěž v šipkách či kuželky.

Pátek 10. října byl určen současným studentům SPŠ. V kině Petra Bezruče na ně čekal připravený program, který informoval o historii a současnosti školy.

V sobotu 11. října proběhl hlavní program. Den otevřených dveří byl určen nejen pro absolventy, ale i pro veřejnost. Odpoledne se všichni zaměstnanci školy sešli na oběd do Lidového domu. Úvod slavnostního oběda patřil vystoupení tanečníků z Ostravičky a pak už hrála cimbálovka a kapela Ondry Klímka.