Práce budou zahájeny 20. listopadu v 18 hodin a pokračovat budou i přes sobotu a neděli. V pondělí 24. listopadu, před ranní špičkou, by již měla být silnice plně průjezdná.

„Silnice I/48, na které budou stavební práce probíhat, není v majetku města, přesto pokládáme za povinnost, informovat občany o dopravních omezeních na tomto hlavním silničním tahu. Investorem oprav je Ředitelství silnic a dálnic. Povolení k dopravním omezením vydal krajský úřad, který přistoupil na náš požadavek, aby byly práce prováděny v době mimo dopravní špičku. Žádosti bylo vyhověno a práce budou probíhat v noci i o víkendu. Obyvatelům okolních domů se tímto omlouváme za zvýšený hluk v nočních hodinách,“ uvedl náměstek primátora Petr Cvik.

Dopravní omezení bude platit na silnici I/48 ve směru od Příbora, a to v úseku dlouhém 160 metrů od kostela sv. Jana a Pavla po křižovatku s ulicí Frýdlantská. Provoz bude střídavě sveden do jednoho jízdního pruhu. Ve čtvrtek večer započne v těchto místech frézování dvou průběžných jízdních pruhů a následně bude položen nový asfaltový koberec. V době pokládky nového povrchu v levém jízdním pruhu bude platit zákaz odbočení do leva, tedy na ulici Ostravskou.

Vedení města doporučuje řidičům, aby se tomuto úseku pokud možno vyhnuli, ušetří si tak čas strávený v kolonách. (mach)