„Jsem velice hrdý na všechny své kolegy a zaměstnance nemocnice, kterým patří mé veliké poděkování. A také chci poděkovat s úctou i našim pacientům, protože vše co děláme, děláme kvůli nim. Chceme být lepšími i proto, abychom jim mohli poskytovat tu nejkvalitnější možnou odbornou péči,“ říká hrdě ředitel Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí MUDr. Radek Neuwirth, MBA, LL.M.

Projekt „Nejlepší nemocnice 2023“ probíhal od 1. února do 31. srpna 2023. V rámci porovnávání bylo osloveno 148 nemocnic s akutními lůžky v celé České republice. Respondenti i zaměstnanci hodnotili spokojenost se zařízeními, posuzovala se finanční stabilita i bezpečnost.

Kardioden - odborná konference Nemocnice Agel Třinec-Podlesí.
Kardioden na Třinecku poučil, konference nabídla i workshopy

„Jsem velice ráda, že Nemocnice AGEL Třinec Podlesí je nejlepší Nemocnicí ČR za rok 2023. A jsem přesvědčena o tom, že toto ocenění si právem zaslouží díky všem zaměstnancům, pro které je nejen kardiovaskulární péče nejen náročným povoláním, ale posláním. Pro skupinu AGEL je potvrzením, že všechny pacienty, které doporučujeme a odesíláme k vyšetřením a především náročné léčbě do Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, posíláme do špičkové nemocnice,“ řekla k ocenění MUDr. Marie Marsová, MBA, z Agelu.

Nemocnice Agel Třinec-Podlesí je pro rok 2023 nejlepší v zemi.Nemocnice Agel Třinec-Podlesí je pro rok 2023 nejlepší v zemi.Zdroj: se svolením společnosti Agel

„Hovořila jsem s mnoha pacienty, kteří měli možnost srovnání s jinými zařízeními v ČR. Oceňovali především vlídný a profesionální přístup našich lékařů, sestřiček i veškerého personálu. Naši lékaři v Podlesí navíc velmi efektivně a rychle dokáží do své odbornosti přenášet nejmodernější poznatky vědy i techniky. Jsem přesvědčena, že v Třinci-Podlesí poskytujeme tu nejlepší péči na vysoké odborné úrovni v oblasti kardiologie a kardiochirurgie, navíc i ve velkém rozsahu ambulantní péče a s využitím telemedicíny a virtuální reality. Značné finanční prostředky účinně investujeme do zkvalitnění a medicínské úrovně péče o naše pacienty,“ přidala osobní postřeh Marie Marsová, místopředsedkyně představenstva AGEL.

Hřebíkový fantom má na svědomí propíchané pneumatiky.
V Brušperku řádí hřebíkový fantom, policisté žádají veřejnost o spolupráci

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí je vysoce specializovaným zdravotnickým zařízením, které poskytuje špičkovou péči pacientům z celé republiky. Specializuje se na zdravotní péči v oblasti kardiologie, kardiochirurgie, miniinvazivní chirurgie a léčbu onemocnění cév. Je součástí národní sítě Komplexních kardiovaskulárních center Ministerstva Zdravotnictví České republiky. Je plně akreditovaným pracovištěm, patřícím mezi špičková centra v ČR. Zaváděním nových a moderních způsobů léčby, zejména v oblastech katetrizační léčby kardiovaskulárních onemocnění a minimálně invazivních přístupů k léčbě, udržuje své postavení špičkového centra v ČR a významného centra v Evropě.