„Stavba 1. etapy obchvatu Frýdku-Místku je úspěšná a urychlená. Nicméně upřednostňujeme kvalitu před rychlostí. Termín dokončení máme stanoven do konce 1. poloviny roku 2022, konkrétně ho zatím vzhledem ke klimatickým podmínkám nebudeme upřesňovat,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Práce zpomalují současné mrazivé počasí a sněžení, zavřely se obalovny a do sněhu není možné pokládat asfalt. Město na dřívější zprovoznění úseku vliv nemá, potvrdil náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011), který má obchvat v gesci.

Ve Frýdku-Místku pokračovala 1. prosince 2021 výstavba obchvatu (I. etapa)
První část obchvatu Frýdku-Místku se řidičům otevře nejspíše ještě letos!

„Pracovníci byli v plném nasazení, tak aby se lidé dočkali zprovoznění před Vánoci, bohužel počasí tomu nepřálo. Situace nás mrzí, ale věříme, že na jaře už nic nebude bránit tomu, aby došlo ke zprovoznění úseku.“

Výstavbu obchvatu města realizuje stát prostřednictvím státního podniku Ředitelství silnic a dálnic. Dva nové mosty na obchvatu města nechal vybudovat Frýdek- Místek. Obě etapy obchvatu mají celkem 8,5 km. Na jedné straně se obchvat napojí na dálnici D48 ve směru na Český Těšín a Polsko a na druhé straně na dálnice D56 od Ostravy a D48 od Příbora. Významně se tak uleví dopravou přetíženému městu.