Novopečení rodiče bydlí v Rakové a je to jejich prvorozené dítě.

Prvním občánkem Třince je pak Vojtěch Orlický, který se narodil 1. ledna v 13:56 hodin. U porodu vážil 2950 g a měřil 51 cm. Chlapeček i maminka jsou v pořádku a doma se na ně těší tatínek s šestiletým bráškou Honzíkem.

V Nemocnici Třinec se v roce 2023 narodilo celkem 590 dětí. Převahu měli chlapci, kterých bylo 301, holčiček bylo 289. Mezi loňskými miminky bylo 9 párů dvojčat.

close Prvním chlapečkem roku 2024 v třinecké nemocnici je Vojtíšek. info Zdroj: se svolením Nemocnice Třinec zoom_in Prvním chlapečkem roku 2024 v třinecké nemocnici je Vojtíšek.

„Nejmenší u nás narozený Ondřej vážil 1370 g, naopak největší porodní hmotnost měla Miriam 5060 g. Nejčastěji se vyskytovaly chlapecké jména Jakub, Tobiáš, Matyáš, Jan, Ondřej, Adam a u děvčátek Eliška, Sofie, Amálie, Karolína, Viktorie a Stella,“ doplnila mluvčí Nemocnice Třinec Irena Sikorová Nožková a přidala zajímavost.

„Zaznamenali jsme i netradiční jména, která svým ratolestem rodiče dali. Jsou mezi nimi Noam, Ruben, Livio, Florian, Leonard, Barnabáš nebo Iris, Norah, Tamia, Zaira, Leia a Vivien,“ dodala Nožková.