Navýšení kapacity sociálního zařízení Domov U Včelína ale není tou nejpodstatnější změnou po rekonstrukci objektu. Díky úpravám nabízí mnohem komfortnější a modernější zázemí i prostředí. Byť samozřejmě navýšení počtu míst je velikou devízou. „Jsem rád, že se nám podařilo díky dispozičním změnám navýšit kapacitu tohoto objektu z původních 22 míst na současných 26. V rámci úprav domova byla vytvořena čtyři komunitní bydlení a také nová garsonka, která je skvělá pro nácvik samostatného bydlení. Věřím, že zde naši uživatelé najdou příjemné zázemí, a že se jim zde díky profesionální péči pracovníků domova bude dobře dařit,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil.

Součástí rekonstrukce byla i úprava exteriéru. „Obyvatelé domova určitě ocení dvě nové zahrádky s venkovními terasami s bezbariérovým přístupem a altány, kde mohou trávit příjemné chvíle se spolubydlícími nebo se svými návštěvami. Chceme, aby se klienti našich domovů cítili jako doma, aby pobývali v příjemném a bezpečném prostředí a měli zajištěnu co nejkvalitnější péči,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil s tím, že rekonstrukce domova začala v září minulého roku a přišla na 13,7 milionů korun. Organizace Náš svět ji hradila z vlastních prostředků.

Domov U Včelína v Pržně je součástí krajské organizace Náš svět, která letos slaví už 50 let své činnosti. „Naše organizace nabízí sociální služby osobám s mentálním postižením v kombinaci s tělesným, smyslovým a duševním onemocněním. Domov U Včelína je součástí areálu v Pržně, ve kterém bydlí celkem 142 uživatelů, o dalších 39 pečujeme na našem odloučeném pracovišti ve Frýdku-Místku. Mám radost, že v rámci slavnostního otevření zrekonstruovaného domova také oslavíme 50 let poskytování služeb pro osoby s nejtěžšími druhy postižení,“ řekl ředitel organizace Náš svět Jan Zvoníček.