„Pobyt u nás, je třeba zajistit v únoru nebo březnu, později už kapacita bývá plná," uvedl Antonín Valentin z Psího hotelu Hrbolná, který se nachází v blízkosti přehrady Olešná ve Frýdku-Místku.

Tento hotel patří mezi ty větší na Frýdecko-Místecku a má kapacitu do třiceti psů. Hotel má k dispozici zahradu o rozloze šest tisíc metrů čtverečních a poskytuje ubytování psům různé povahy a rasy. Psi jsou ubytováni v pokojích s oknem a klasickými dveřmi, které jsou vybaveny buď postelí, nebo plastovým pelechem, dekou nebo kobercem, podle přání majitele a zvyklosti psa.

Včelařském areál v Chlebovicích - Ilustrační foto.
Včelařský naučný areál přivítal dobrovolníky

V ostravském psím hotelu majitelky Marty Faikové, která ho provozuje třetím rokem, musí mít psi platná očkování a s sebou očkovací průkaz. Za psa se platí 300 korun za den, najednou tam může být maximálně deset psů. Zájemci se musí ozvat minimálně měsíc předem.

Hlídání v psím hotelu rodinného typu poskytuje od roku 2012 i Jana Skotnicová z Frýdku-Místku. „Někteří lidé dokonce vybírají rodinnou dovolenou podle toho, kdy dostanou termín v psím hotelu,“ uvedla. Jarní prázdniny, Velikonoce nebo letní prázdniny je třeba zajišťovat s výrazným předstihem.

Vodní nádrž Baška na Frýdecko-Místecku.
Kvalita vody v přehradách zatím vyhovuje

Za jeden den hlídání psa lidé zaplatí v průměru od dvou do tří set korun, záleží i na velikosti psa a jeho stravování. Mezi nadstandartní služby, které hotely také nabízí za příplatky, patří například výlety se psem do hor, koupání, česání nebo výcvik. Většina psích hotelů si zakládá na tom, že psi nejsou ubytování v kotcích a nejsou pobytem v hotelu stresováni.

Vyšší ceny se obvykle platí za štěňata nebo hárající feny, pokud je tedy psí hotely vůbec přijímají. Dražší bývá i umístění psů, kteří hůře snášejí ostatní psy v kolektivu.

Ilustrační foto.
Svatební obřady v regionu jsou i na netradičních místech