Jinak tomu nebylo ani během pondělního zasedání frýdecko-místeckého zastupitelstva, kdy opoziční ODS žádala do programu jednání zařadit bod odvolání komunistů z rady města. Důvodem tentokrát byly předvolební billboardy sociální demokracie před letošními neuskutečněnými volbami, které hlásaly, že ČSSD zabrání návratu komunismu.„Chceme vám umožnit splnit tento předvolební slib,“ uvedl zastupitel Petr Konůpka (ODS) na adresu sociálních demokratů.

Poté navrhnul, aby zastupitelstvo hlasovalo o odvolání komunistů z rady s tím, že pravicová opozice umožní vznik městské rady tvořené pouze členy ČSSD bez účasti komunistů a také bez jakýchkoliv personálních požadavků opozice. „Je ostuda, aby v roce 20. výročí pádu totality vládli městu komunisté,“ vysvětlil postoj opozice Konůpka. „Nemáme jakékoliv ambice na posty v radě města,“ ujistil zastupitel Igor Svoják (ODS).

Následně proběhlo hlasování o zařazení tohoto bodu na jednání. Návrh však získal podporu pouhých 16 zastupitelů, takže na hlasování o odvolání komunistů nakonec vůbec nedošlo. Pro zařazení tohoto bodu do jednání se však vyjádřil i jeden člen radniční koalice a pět dalších levicových zastupitelů se hlasování zdrželo. „Už i tento výsledek hlasování je pro nás pozitivní signál. Se sociální demokracií na toto téma vedeme jednání a chtěli bychom v nich dále pokračovat,“ konstatoval Igor Svoják.

Podobně jako ve Frýdku-Místku dopadl stejný návrh pravice i v krajském zastupitelstvu. Ani tady se opozici hlasování o odvolání komunistů z rady kraje vůbec nepodařilo prosadit do programu, takže se o něm nehlasovalo. Návrh na odvolání komunistů z vedení radnic prý opozice chystá i v ostatních městech v kraji.