Náčelník Horské služby Beskydy Radan Jaškovský převzal certifikát „Radegastův Strážce Hořkosti“ za rok 2023 v nové varně Pivovaru Radegast.

„Jsme hrdí a dojatí, že naše práce a oddanost byly uznány prostřednictvím prestižního ocenění. Slova o respektu ke každému, kdo vykonává své řemeslo s vášní a nadšením, nás hluboce oslovila,“ říká Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy, a dodává: „Naše služby v Beskydech jsou nejenom o zachraňování životů, ale také o podpoře místního společenství.“

Centrum volného času a školní družina, hledání a lov na pavouka, Hrádek, Frýdeckomístecko, 16. 1. 2024.
Vše vzhůru nohama: hon na pavouka v Centru volného času v Hrádku je zatím marný

Horská služba Beskydy byla vybrána jako druhý držitel ocenění nejen za jednotlivé zásluhy svých záchranářů, ale hlavně za celkový přínos, který má tato organizace a všichni její členové pro život v Beskydech. „Oceňujeme horskou službu jako soudržný a pevný celek, který každodenně usiluje o naplňování svého poslání, aby se všichni obyvatelé, hosté a turisté v Beskydech cítili bezpečně a věděli, že je tam někdo, kdo jim v případě nouze přijde na pomoc,“ vysvětluje Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast.

Ležácký tank Horské služby Beskydy

U příležitosti předání ocenění byl v nošovickém pivovaru odhalen ležácký tank s označením „Ležácký tank Horské služby Beskydy 2023. „Až bude pivo z tohoto ležáckého tanku stočeno, poputuje jeden slavnostní sud piva přímo k Horské službě Beskydy a jejím členů,“ uvádí Petr Klíma, Senior Brand manažer značky Radegast.

Koláž, Mirai Navrátil a Gevorg Avetisjan.
Marlenka poskytla areál pro FM City Fest. Koncert kapely Mirai nedostane. Proč?

Prvním laureátem ocenění „Radegastův Strážce Hořkosti“ se v roce 2022 stal in memoriam Karel Loprais, šestinásobný vítěz závodu Rallye Dakar.

K TÉMATU

· V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970 a 3. prosince 2020 oslavil 50 let od uvaření první várky piva. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti.

· Pivovar Radegast je vyhledávaným turistickým cílem, který každoročně navštíví téměř 50 tis. lidí. Je součástí projektu Technotrasa, kam patří nejvýznamnější památky Moravskoslezského kraje.

· S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším exportérem českého piva.

· Plzeňský Prazdroj získal v roce 2023 v žebříčku aliance Byznys pro společnost TOP Odpovědná firma tři první místa: v hlavní kategorii „TOP odpovědná velká firma“ a v oborových kategoriích „TOP odpovědná firma v inovacích“ a „TOP odpovědná firma v životním prostředí“.