Vstup na akci je zdarma, a tak se dalo čekat, že do pivovaru zamíří davy milovníků piva i ostatních návštěvníků. Nebe se sice během dne zčernalo a lidi zkropil déšť, to jim ale pramálo vadilo a zábavu v areálu to nijak neomezuje.

Pro návštěvníky je kromě hudební produkce připravena také řada soutěží s pivní tematikou, ale také atrakce edukativní. Kdo se předem registroval, ví, v kolik hodin má vyrazit na prohlídku pivovaru. Ty se konají až do 18 hodin.

Pivovar Radegast uvařil pivo Futur z vody získané ze vzdušné vlhkosti prostřednictvím přístroje EWA vyvinutého v ČVUT, 21. srpna 2023, Nošovice.
Jak se vyrábí pivo ze vzduchu? Podívejte se, pivovaru z Nošovic pomohli vědci

A když vám vyhládne, stačí se porozhlédnout po některém ze tří desítek stánků s občerstvením. Na čepu je samozřejmě pivo Radegast, včetně své nealkoholické verze birell, a to jak v pivní podání, tak s několika ovocnými příchutěmi.

Ani hlady v Nošovicích rozhodně trpět nebudete. Stánkaři nabízejí vše, na co si vzpomenete – od langošů, grilovaného masa a klobás, přes asijské speciality bramborové pokrmy, burgery, čerstvé hranolky až po kebab.

Zábava a hudba bude znít loukou v areálu pivovaru až do nočních hodin.

Díky vědě lze pivo uvařil už i z vody získané ze vzdušné vlhkosti. Ilustrační foto
Pivo ze vzduchu? Jde to, dokázal český pivovar. Pomohli mu i vědci

Ceny nápojů a jídla

pivo Radegast 12 - 45 Kč

birell pomelo grep - 40 Kč

velké hranolky - 150 Kč

hovězí burger - 170 Kč

langoše - 150 Kč

gyros v tortile - 200 Kč

vepřový steak - 85 Kč

bramborák 100 g - 32 Kč