Proti zásahu v červnu protestovala veřejnost na sociálních sítích s tvrzením, že město má monopol na pořádání farmářských trhů a brání podpoře malého a středního podnikání.

Mluvčí magistrátu Jana Matějíková oponovala, že město pořádá Beskydské farmářské trhy v souladu s tržním řádem. Trhy u nákupního centra Paráda Shopping s ním však v souladu nebyly. Nyní jim ale vedení města dalo zelenou.

„Radní vyšli vstříc obchodní společnosti, která po porušení tržního řádu požádala o rozšíření tržních míst, aby moha v souladu s legislativou města pořádat vlastní Parádní farmářské trhy," uvedla Jana Matějíková.

Seznam míst, na kterých lze trhy provozovat, se nachází na internetových stránkách města. Nechybí mezi nimi například lokalita Letná u výpadovky na Frýdlant nad Ostravicí nebo rekreační oblast Olešná, kde je možné trhy provozovat celoročně od 6 do 17 hodin. Tržní řád města zakazuje pojízdný, pochůzkový a podomní prodej.

Mezi lidmi na Frýdecko-Místecku jsou trhy oblíbené. „Farmářské trhy navštěvuji každých čtrnáct dní, jinak chodím nakupovat na tržiště poblíž Antonínova náměstí," řekla pětasedmdesátiletá Františka Kolářová z Frýdku-Místku.

Na farmářských trzích ráda nakupuje i Božena Chovancová ze Sviadnova. „Domácí okurky, brambory, cibuli a někdy květiny do zahrady. Potraviny na trzích mají úplně jinou chuť než ty v supermarketech. K bramborům pak nepotřebujete ani maso," smála se pětapadesátiletá žena.