„Práce na podobě nových jízdních řádů městské hromadné dopravy ve Frýdku-Místku probíhaly zhruba od poloviny letošního roku. Spolu s dopravcem ČSAD Frýdek-Místek a společností UDI Morava, která se zabývá optimalizací hromadné dopravy ve městě, jsme při jejich tvoření vycházeli především z připomínek občanů. V co největší možné míře jsme se snažili zohlednit návaznost mezi linkami městské hromadné dopravy na příměstské a dálkové autobusy i na vlakové spoje,“ uvedl náměstek frýdecko-místecké primátorky Petr Cvik (ČSSD). Dodal, že je však v praxi téměř nemožné sestavit dokonalý jízdní řád, protože co občan to jiný názor a požadavek.

V nových jízdních řádech frýdecko-místecké městské hromadné dopravy, které začnou platit v neděli 14. prosince, se opět objeví devět autobusových linek značených čísly 1 až 7, 9 a 10.

„Trasa linky číslo 1 zůstala zachována bez zajíždění na autobusové nádraží. Linka číslo 2 je na žádost občanů nově vedena ve své původní trase, tedy z Povodí Odry přes vlakové nádraží k magistrátu a dále po Revoluční a Ostravské na Frýdlantskou, Beskydskou až k Tescu,“ informovala mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Nynější trasu linky číslo 2 částečně nahradí nově zavedená linka 4, která bude v provozu pouze v pracovní dny. Linka číslo 3 je nově vedena k vlakovému nádraží a k poliklinice. Trasa linky číslo 5 je zachována a doplněna o spoje do Chlebovic. Linka číslo 6 je nově vedena přes ulici 28. října. Linka číslo 7 je bez zásadních změn, výhledově by měla mít přidanou zastávku u firmy Nadřez. Linky číslo 9 a 10 mají zachovánu trasu a z velké části i jízdní řád.

Linky číslo 19 a 20 byly zrušeny a nahradí je linka číslo 2. Na nové autobusové nádraží budou zajíždět linky 4, 5, 6 a 7, přičemž šestka zde zastaví ve směru k Poliklinice a dále na Frýdek a sedmička ve směru k poliklinice a dále do Lískovce a dále do Frýdku. Na vlakové nádraží pak budou zajíždět linky číslo 1, 2, 3, 4, 5, 6, každá v obou směrech.

„Nové jízdní řády jsou již v prodeji za 15 korun, a to v nádražní budově autobusového nádraží a v sídle ČSAD Frýdek-Místek na Ostravské ulici. Grafické schéma linek a jízdní řády jsou k dispozici i v elektronické podobě na webových stránkách města www.frydek-mistek.cz nebo webu ČSAD Frýdek-Místek s adresou www.3csad.cz,“ upozornila Jana Matějíková.