Recesistům a soutěži neobvyklých plavidel bude v sobotu 18. června patřit východní břeh přehrady v obci Baška mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. Ve hře je deset tisíc pro nejzdařilejší konstruktérský počin a tisícovka pro včas zaregistrované.

„Kdo se webu baskohratky.cz stihne registrovat do středy 15. června, dostane tisíc korun na pokrytí stavby plavidla. Chceme tím motivovat týmy, aby byla na přehradě pestrost i různorodost a bylo se na co dívat,“ vzkazuje za organizátory David Blahut.

Akce s názvem Baškohrátky se bude konat už popatnácté a naplánovaná je jako celodenní. Začíná se v 9 hodin, samotné klání odstartuje v 11.30. Někdy okolo 15.00 bude vyhlašování výsledků a poté už přijde na řadu bohatý doprovodný program pro malé i velké. Naživo vystoupí The Tap Tap, Xindl X a revivaly hvězd jako Team, Elán, Roxette, U2 či Pink Floyd. Ukončení se očekává v neděli 19. června nad ránem.

„Netradiční plavidla vyjedou letos naposledy před pauzou kvůli opravě vodní nádrže. Přehrada bude na podzim vypuštěna,“ připomněl David Blahut.