Sedmapadesátiletý Libor Dostál své odstoupení z funkce oficiálně nijak nezdůvodnil. Vedení obce však naznačil, že odchází mimo jiné kvůli zdravotním komplikacím. „Přišel s tím, že dává výpověď. Říkal, že i ze zdravotních důvodů. Bylo to jeho rozhodnutí, které jsme dále nezkoumali,“ řekla redakci místostarostka Návsí Ilona Klusová (ČSSD). Dodala, že školu nedávno navštívila Česká školní inspekce (ČŠI), která konstatovala, že příspěvková organizace je v pořádku. „Tam žádné důvody k odstoupení nebyly,“ zdůraznila Klusová.

Školu nyní řídí dosavadní Dostálova zástupkyně Vladimíra Demková. „Nedá se říci, že by škola byla bezprizorní,“ poznamenala místostarostka. Tento týden vznikne komise, která o novém řediteli rozhodne ve výběrovém řízení. Zasednou v ní i zástupci kraje a ČŠI. „Nového ředitele bychom měli vybrat koncem srpna, nebo počátkem září. Chceme to udělat co nejdříve, aby nebyl narušen běh školy,“ uvedla Klusová.

Libor Dostál vedl školu v Návsí od roku 1985. Byl tak služebně nejstarším ředitelem základní školy na Jablunkovsku. Zažil předlistopadové školství i novou éru příspěvkových organizací. „Pokud si vzpomínám, tak paní ředitelka v Bukovci byla ve funkci ještě déle, ale už před lety odešla do důchodu. Přesnou informaci však nemáme odkud vytáhnout, tyto věci se neevidují,“ sdělila redakci šéfka odboru školství a kultury v Jablunkově Terezie Müllerová a dodala: „Je to obdivuhodné. Já smekám před každým ředitelem, který vydrží déle než pět let a zůstane normální. Neustále se mění legislativa, ředitelé škol jsou dnes v podstatě i manažeři.“