Řidiči by měli počítat například s tím, že v Hodoňovicích a Kunčičkách u Bašky začne už zítra výstavba protihlukových zdí kolem silnice I/56. Doprava povede v levých jízdních pruzích, objízdné trasy nebudou nutné.

Dnes a zítra se má opravovat i předmostí obloukového mostu na frekventované silnici I/11 v Ropici. To si vyžádá objížďky i omezení autobusové dopravy.

Na poměrně velké komplikace by se měli připravit motoristé v Třinci. Pokračování prací v Šeříkové ulici si od pondělí 2. listopadu vyžádá omezení i v úseku od nového kruhového objezdu, který je vybudován za tratí v Lyžbicích, po křižovatku k domu s číslem popisným 230. „Ve vozovce komunikace zde bude probíhat výstavba kanalizace a veřejného osvětlení," uvedla mluvčí městského úřadu Šárka Szlaurová.

Úplná uzavírka v těchto místech potrvá od pondělní sedmé hodiny ranní až do 10. prosince. Objízdná trasa povede po Jablunkovské ulici až k městskému úřadu, dále podél tratě ulicemi Polní a Růžová, případně podél řeky Olše po Olšové ulici.

Se zdržením by pak měli počítat šoféři, kteří budou od 7. do 9. listopadu projíždět po silnici I/11. „Z důvodu opravy povrchu bude od sobotního rána zcela neprůjezdná světelná křižovatka na Kamionku, uzavřen bude i zhruba dvousetmetrový úsek I/11 od Zobawy směrem nahoru na Terasu, částečné omezení čeká i samotnou křižovatku u Zobawy, která bude otevřena jen ve směru do Třince po Jablunkovské ulici," upozornila Šárka Szlaurová.

„Pro přístup na Kamionku bude třeba využít ulici Dukelskou, Požárnickou a Přátelství. Řidiči budou navedeni na objízdné trasy příslušnými dopravními značkami," dodala. Uzavírky ve zmíněných dnech omezí i autobusovou dopravu. Od 7. do 8. listopadu se chystá i uzavírka jednoho jízdního pruhu v délce zhruba 150 metrů v Konské na Balinách.

Řidiči v regionu vnímají stavbaře na cestách různě. Třeba 28letá Marie Šigutová z Vyšních Lhot se jako řidička snaží dopravním omezením vyhýbat. „Někdy to ale nejde. Mám na mysli výstavbu kanalizace v Nošovicích. To bylo absolutně katastrofální. Když byly práce v plném proudu, měli daný úsek uzavřít," řekla Deníku. „I když už tam žádné omezení není, cesta rozhodně v dobrém stavu není."