„Okres Frýdek-Místek měl před třemi lety jeden myslivecký kroužek, dneska jich je devět," řekl předseda Okresního mysliveckého spolku Frýdek-Místek Martin Hlaváč s tím, že kroužky jsou například v Bílé, Hukvaldech, Ostravici, Mostech u Jablunkova nebo ve Frýdlantu nad Ostravicí. Celkově je navštěvuje přibližně stovka dětí, z nichž asi polovinu tvoří děvčata. Přestože kdysi byly dospělé ženy v této profesi zastoupeny minimálně, dnes je podle Hlaváče skoro v každém spolku minimálně jedna.

Podle předsedy mysliveckého spolku velký počet malých myslivců není dán tím, že by se zvýšil zájem o myslivost. „Zájem je pořád. Ale konečně se najdou takoví lidé, kteří umí vést kroužky. Ne každý má ty vědomosti a schopnost vést děti," nechal se slyšet Hlaváč, jenž pořádá semináře, na kterých vysvětluje, jak kroužky vést a podpořit.

„Děti třeba ve školách sbírají kaštany a podobně, ale v Bašce kroužek nemáme. Hlásí se lidé spíše až v dospělém věku," řekl zase předseda Mysliveckého sdružení Baška František Zboch s tím, že zájem o myslivost je pořád velký.

Malí myslivci se v kroužcích seznamují s přírodou. „Učí se poznávat její koloběh, poznávají stromy nebo zvířata jak žijí a co žerou. Osvojují si také mysliveckou mluvu, která se dá přirovnat k cizímu jazyku. Má přibližně dva tisíce výrazů. Myslivci se tak mezi sebou dorozumívají," vysvětlil Hlaváč.