Koryto bude zbaveno odpadků a invazních rostlin, zejména křídlatky. Jako první se do práce na řece pustilo asi 50 zástupců společnosti Plzeňský Prazdroj, které doprovodily osobnosti severomoravského regionu, například senátorka Eva Richtrová či kapitán vítkovických hokejistů Jiří Burger. Všichni čistili úsek v okolí Starého Města. Obec Staré Město se také postarala o likvidaci nasbíraného odpadu.

Čištění řeky provede rožnovská nezisková organizace ČSOP Salamandr prostřednictvím projektu Čistá Morávka. Ten finančně podpořil pivovar Radegast zmíněnou částkou 200 tisíc korun.

„Radegast se vaří v Beskydech, a tak je přirozeně ochrana a péče o prostředí, ve kterém se rodí naše pivo, jednou ze zásad našeho podnikání. V loňském roce jsme podpořili výsadbu několika tisíc nových stromů v Beskydech a část z nich i sami zasadili. Letos jsme se tedy pustili do čištění Morávky," řekl marketingový manažer značky Radegast Karel Kraus. Do koryta řeky se vydalo asi 50 zástupců Plzeňského Prazdroje a asi deset moravských osobností.

A co říkají na čistotu koryt řek v regionu Deníkem oslovení lidé ve Frýdku-Místku. „Někteří jedinci jsou prostě sobci. Co nepotřebují, odhodí a je jim jedno kde. Přitom nádob na odpad je ve městě dostatek. Je to prostě v lidech," řekl Jaroslav Teic. „Co na tohle má člověk říct? K tomu se vlastně ani nic říct nedá. Nejhorší je, že když někoho upozorníte, že nemá odhazovat odpadky, tak se na vás ještě vulgárně oboří," prozradila Eva Kročeková.

„Těší mě, že jsem mohla přispět k dobré věci. Byla jsem překvapena, kolik nečistot je potřeba z řeky a jejích břehů odstranit. Beskydy jsou pýchou našeho regionu a mělo by být povinností nás všech tyto přírodní krásy chránit," uzavřela senátorka Eva Richtrová.