Krátce před polednem však bylo zaregistrováno „jen“ 275 účastníků.

Pokus o rekord odstartoval po deváté hodině známý sportovní komentátor Vojtěch Bernatský, který účastníky provází celým soutěžním dnem. „Ještě nikdy se na mě při jídle tolik lidí nedívalo,“ poznamenal Bernatský a dodal, že k pojídání Marlenky by to chtělo „možná trošku vody, aby lépe klouzala do žaludku“.

Každý účastník při registraci platí účastnický poplatek 5 korun. Zaplacením poplatku souhlasí s podmínkami štafety. Vybraná částka bude po skončení akce předána na charitativní účely.

Účastníci tvoří dvojice, ve kterých medový dort konzumují. Na náměstí se vytvořila poměrně dlouhá fronta. „Já jsem o této akci četla v Deníku a Marlenku mám ráda. Tak jsem přišla. A vytáhla jsem i kamarádku Kristýnu Lepíkovou,“ poznamenala 25letá Tereza Poláková, která po deváté hodině čekala, až přijde na řadu. „Rekord bude. Musí být,“ smála se její o rok mladší kamarádka.

Z Raškovic se přijel bavit Lukáš Novák. Tomu, že padne rekord, ale příliš nevěřil. „Ze začátku je to hec, ale vydržet to vyžaduje velkou trpělivost. Já bych jim to přál, ale rekord nebude,“ pravil. Krátce před polednem bylo zaregistrováno 275 lidí, dvoutisícová účast se tedy vzdalovala.

Připraveny jsou i další soutěže, na náměstí vystoupí také Marek Ztracený, Rock´n´roll band Marcela Woodmana, Železný Zekon, děti potěší pohádka s Bořkem Stavitelem a v programu je rovněž BMX show.