Galavečer sedmnáctého ročníku soutěže krásy studentek středních škol zcela opanovala slovenská Linda Mošaťová, která se učí na Všeobecném gymnáziu v Topoľčanech. Sedmnáctiletá sympaťačka vyhrála nejen titul Miss Reneta 2009, ale brala také vítězství v Miss Foto a Miss publika.

„Byl to prostě parádní večer. Už jsme se několika podobných akcí zúčastnila, například jsme zkoušela štěstí v Miss Topolčany, ale tohle je trochu jiná, ale opravdu skvělá soutěž. Celou jsem si ji pěkně užila,“ řekla okamžitě po korunovaci sebevědomě vystupující Slovenka.

První vicemiss se stala sedmnáctiletá studentka Obchodní akademie Prostějov Aneta Zelená a titul druhé vicemiss přiřkla třiadvacetičlenná porota devatenáctileté Tereze Kovalančíkové z Moravskoslezské obchodní akademie v Petřvaldě.

Jediné prvenství, které neputovalo za naše východní hranice, uzmula šestnáctiletá studentka Gymnázia Třinec Hana Šigutová. Ta se radovala ze zisku šerpy Miss Internet.

Diváci se při programu určitě nenudili. Pořadatelé zkusili akci udělat dynamičtější, což se jim určitě podařilo. „Řekli jsme si, že je soutěž delší dobu jednotvárná. Na základě zkušeností a ohlasů diváků jsme tentokrát upustili od volných disciplín, které jsme nahradili společným vystoupením v malém muzikálu Karlštejn na ruby. Byl to určitě správný krok a všichni, včetně soutěžících děvčat, ho hodnotili jenom kladně,“ řekl za pořádající Střední školu v Havířově-Prostřední Suché její bývalý ředitel a stále aktivní organizátor Libor Lenčo, který kvitoval shodu poroty s výběrem diváků.