V bývalé textilní škole by mohla sídlit městská policie, přestupkové oddělení nebo odbor sociální péče. Podle mluvčí magistrátu Jany Matějíkové úterní schůzka potvrdila zájem obou stran „precizovat" projekt přeměny budovy.

Podobně se ke schůzce vyjádřil i prokurista společnosti Slezan Jiří Karásek. „Na jednání se zástupci vedení města jsme se shodli, že využití bývalé textilní školy pro městskou policii a odbor sociální péče je správná cesta. Hodláme městu vyjít vstříc. Zlepší se dostupnost služeb, pracovníci budou v kapacitně lépe vyhovujících prostorách a občané jistě přivítají využití budov, které na novou náplň zatím čekají," uvedl zástupce textilní společnosti.

V červnu se budou hlavně „ladit" technické požadavky na interiér budovy. „Nyní se projektanti budou snažit zapracovat do dokumentace veškeré požadavky magistrátu a městské policie na změny vnitřních dispozic objektu, aby co nejlépe odpovídaly potřebám budoucích uživatelů," popsala mluvčí s tím, že po vypracování dokumentace budou známy náklady na opravy. „Až poté bude následovat jednání o tom, jakou formou, za jakou cenu a na jak dlouho Slezan své prostory městu poskytne," doplnila Jana Matějíková.

Zástupci města a strážníků si budovu v Těšínské ulici prohlédli už v polovině minulého měsíce. „My hledáme vhodný objekt z několika důvodů. Městská policie se rozšiřuje, nabírá nové strážníky, a prostory, ve kterých sídlí, jsou již z kapacitních důvodů nevyhovující. Do dvou let nám vyprší smlouva na pronájem prostor v ulici Palackého v Místku, ve kterých nyní působí odbor sociální péče," odůvodnil možný přesun primátor města Michal Pobucký.

Přestěhování úředníků a strážníků do jedné budovy by podle něj bylo vhodné i kvůli bezpečnosti. „V poslední době totiž od zaměstnanců ze sociálního odboru a přestupkového oddělení čím dál častěji slyšíme, že lidé jsou stále agresivnější a nevyzpytatelnější," poznamenal dříve primátor Frýdku-Místku.