Omezení se dotkne řidičů zejména na méně vytížených silnicích druhé a třetí třídy, opravám povrchu vozovky se ale nevyhnou ani některé úseky hlavních tepen. Ve většině případů silničářům postačí částečná uzavírka, kvůli opravě mostu přes potok Bystrý se to týká úseku silnice u Janovic nebo například komunikace v Dolní Lomné, kde nedávno začaly práce na výstavbě opěrné zdi.

„Po zimní přestávce se také rozběhly stavební práce na rekonstrukci estakády v Morávce," uvedla mluvčí krajských silničářů Šárka Vlčková s tím, že omezení tam potrvá až do konce září.

Sedm úseků

Jak už Deník dříve informoval, v létě kraj začne ve frýdecko-místeckém okrese s opravami sedmi silničních úseků druhé a třetí třídy hlavně za peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Stavbaři se pustí i do rekonstrukce několika krajských mostů v Raškovicích už práce začaly, v Košařiskách, Staříči a mezi Metylovicemi a Lhotkou finišují přípravy.

Dotace navíc pomůže s rekonstrukcí silnice mezi Jablunkovem a Mosty u Jablunkova. Komplikace na cestách se dají v létě čekat i na Frýdlantsku, kde doprava zhoustne kvůli několikaměsíční úplné výluce vlaků mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frenštátem.

Na Třinecku by za pár let měla přetíženým komunikacím ulevit budovaná přeložka silnice I/11, jejíž výstavba jde podle plánu.

Kvůli stavebním pracím je nově převeden provoz ze stávající místní komunikace u pošty v Neborech podél Bystrého potoka ve stometrovém úseku na provizorní cestu. Přípravy ale drhnou u přeložky silnice I/68 mezi Třanovicemi a Nebory. Část stavebních povolení je už vydaná, na části probíhá stavební řízení a poslední vyvlastňovací řízení. Vyhlášení tendru na zhotovitele předpokládá Ředitelství silnic a dálnic v tomto roce.