Krajský úřad povolil částečné omezení provozu na krajské silnici I/11 v blízkosti bývalé Tesly v Třinci – Oldřichovicích, a to z důvodu opravy mostu. Začíná se tento týden.

„Stavební práce budou probíhat v úseku dlouhém zhruba osmdesát metrů a silniční provoz bude v souladu s postupem prací veden vždy v jednom jízdním pruhu a řízen kyvadlově mobilním světelným signalizačním zařízením. Semafory budou seřízeny tak, aby docházelo k co nejmenšímu omezování plynulosti provozu, případně budou tyto intervaly přizpůsobeny dle aktuální situace silničnímu provozu,“ upřesnila mluvčí třinecké radnice Šárka Szlaurová s tím, že termín ukončení prací na opravě tamního mostu je 30. listopadu.

Díky novému obchvatu Třince by však doprava na Třinecku kvůli tomuto omezení zkolabovat neměla. Dobrou zprávu pro tamní motoristy je i fakt, že se přiblížila dostavba obchvatu v úseku mezi Nebory a Třanovicemi. Jde o poslední úsek obchvatu, který ještě chybí dokončit.

„V současné době probíhá poslední vyvlastňovací řízení. ŘSD se v květnu podařilo domluvit s majitelem vyvlastňovaného pozemku na odkupu. Stavba by tak mohla být zahájena na konci léta,“ upřesnilo Ředitelství silnic a dálnic.

Předpokládaná cena za úsek o délce 5,4 kilometru je 2,58 miliardy korun bez DPH.

Postupně navíc bude motoristy v regionu omezovat začínající výstavba obchvatu Frýdku-Místku, prozatím stavbaři pracují na skrývce ornice poblíž přehrady Olešná.

Živo je také na cestách v centru města, v plném proudu jsou práce na silnici II/473 ve vlastnictví kraje, kde by práce skončit až po letních prázdninách. Hlavně v dopravní špičce tam řidiče často trápí kolony.

Na stejné silnici je od března neprůjezdný most poblíž rybníku Arnošt, hotovo by mělo být až v srpnu. Ještě několik týdnů má také trvat oprava mostu na dálnici D56 na příjezdu do Frýdku-Místku z Ostravy.

Komplikovaná je i dopravní situace na Frýdlantsku, kde se opravuje silnice mezi Baškou a Frýdlantem nad Ostravicí. I tam budou dělníci pracovat až do konce letních prázdnin a řidiče tak neminou další omezení.

V létě navíc začne další fáze rekonstrukce křižovatky u železničního přejezdu poblíž centra města. V plném proudu jsou i přípravy na rekonstrukci mostu v Ostravici a ještě letos by chtěli silničáři stihnout také opravy vozovky na průtahu skrz Bílou.