„Strážníci městské policie mají k dispozici radarové měřiče rychlosti. O jejich koupi rozhodli radní města s tím, že budou přínosem pro dopravní výchovu a povedou ke snížení nebezpečné rychlosti v daných lokalitách. V současné době jsou radary umístěny na Bruzovské ulici ve Frýdku a na vjezdu do Zelinkovic,“ uvedla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Dodala, že však jsou radarové měřiče rychlosti mobilní a mohou tedy být v kteroukoliv dobu umístěny v různých lokalitách města.

„K dispozici máme dva moderní měřiče rychlosti, které naměřenou rychlost projíždějících vozidel zobrazí na velkoplošném displeji. Řidiče, kteří překračují povolenou rychlost v dané lokalitě upozorní na to, aby dali nohu z plynu a zpomalili,“ vysvětlil Václav Buček z frýdecko-místecké městské policie. „Radary čtyřiadvacet hodin denně evidují počet projíždějících vozů i jejich minimální a maximální rychlost. Získané údaje umožní vyhodnotit časový úsek, ve kterém dochází k nejčastějšímu překračování povolené rychlosti. Na základě těchto informací pak může Policie ČR přijmout opatření ke sjednání nápravy,“ dodal Václav Buček.

Podobně měřiče, jako nyní pořídil Frýdek-Místek, už fungují v celé řadě okolních obcí i ve Frýdlantu nad Ostravicí. „Tyto radarové měřiče určitě smysl mají a myslím, že se osvědčily. Když jako řidička někde u silnice podobné zařízení potkám ono mě upozorní, že jedu příliš rychle, okamžitě dávám nohu z plynu bez ohledu na to, jestli opodál hlídkuje policista s pokutovým bločkem či nikoliv,“ pověděla zastupitelka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.