Nelze ponechat automobil na místech, kde je dopravním značením stání vozidla zakázáno. „Není možné parkovat před příjmovým oddělením, kde přijíždí sanitky s pacienty,“ upozorňuje na častý nešvar řidičů vedoucí dopravní služby Nemocnice Třinec Dagmar Skulinová. „Není možné stát na chodnících takovým způsobem, že přijíždějící sanitka se proplétá mezi zaparkovanými auty. Prioritou je volný průjezd a prostor pro otáčení sanitních vozů,“ zdůraznila Skulinová

Protože jsou řidiči často neukáznění a své auto opravdu zaparkují kdekoliv, kromě současných značek zákazu zastavení přibude před příjmovým oddělením i vodorovné dopravní značení. To zcela nekompromisně vymezí zónu, kde soukromá vozidla nemají co dělat.

„Prosíme všechny pacienty a návštěvníky nemocnice, svůj automobil zaparkujte na parkovišti nad nemocnicí. Parkoviště v areálu je přednostně určeno těm pacientům, kteří díky svému zdravotnímu stavu cestu z horního parkoviště nezvládnou,“ řekla mluvčí Nemocnice Třinec Lenka Franková. V areálu Nemocnice Třinec mají řidiči parkovat pouze na vyhrazených místech tak, aby neomezovali pohyb sanitních vozidel.

Přečtěte si také: Řidiči komplikují život zdravotníkům v Třinci