„V neděli 17. listopadu bude postupně převáděna doprava na opravenou část mostu a současně budou zahájeny přípravné práce na druhé části mostu. Průjezd křižovatkou tedy bude pozměněn,“ upozornila mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Při druhé etapě se uzavře polovina mostu s jízdním pruhem ve směru od magistrátu k vlakovému nádraží směrem na sídliště Slezská.

„Doprava bude vedena po opravené části mostu, což znemožní řidičům odbočení doleva, vyjma levého odbočení při příjezdu na křižovatku od Českého Těšína, to bude opět možné,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher.

Odbočení doprava z jakéhokoliv směru bude možné. Nově bude zprovozněna opravená nájezdová rampa od Českého Těšína k magistrátu, ze které půjde odbočit dolů na Slezskou i nahoru k magistrátu. Chodci budou vedeni na přechody pro chodce v opravené části mostu.

Oprava křižovatky ve Frýdku už začala.Zdroj: archiv magistrátu

Doprava na výpadovce pod mostem bude kvůli opravě opěrných zdí stále vedena v jednom pruhu v každém směru, jen s tím rozdílem, že poslední listopadový týden se převede na opravenou část. „Demoliční práce budou realizovány i během prosince a ledna v závislosti na klimatických podmínkách,“ řekl stavbyvedoucí Tomáš Stejskal s tím, že práce na opravě mostu, opěrných pilotových zdí a ramp by měly být ukončeny do června příštího roku.

O náklady na rekonstrukci, které jsou vyčísleny na téměř sto milionů korun, se podělí město a Ředitelství silnic a dálnic. Město opravuje svršek mostu, včetně zábradlí a osvětlení a následně i semaforů.