"Pár minut po čtrnácté hodině odpolední 9. května 2021 jel muž z Frýdeckomístecka na jízdním kole po chodníku souběžně se silnicí čísla I/56 vedoucí z Ostravice ve směru na Staré Hamry, přičemž v té chvíli měl náhle a znenadání sjet na silnici, a to bezprostředně do jízdní dráhy ve stejném směru jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Peugeot 206," uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Na tuto situaci čtyřiačtyřicetiletý řidič slovenské národnosti nestačil adekvátně ihned zareagovat a došlo tak ke střetu automobilu s jízdním kolem a k odhození cyklisty mimo pozemní komunikaci do přilehlého pole.

"Při nárazu a pádu utrpěl muž těžká zranění a na místo kromě sanitního vozidla Rychlé záchranné služby s lékařským personálem přiletěla i helikoptéra Letecké záchranné služby. I přes prováděné resuscitace cyklista na místě svým zraněním podlehl a byla u něj nařízena soudní pitva," řekl dále mluvčí policie. 

U řidiče osobního vozu vyzněla orientační dechová zkouška negativně, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově na částku v několika sto korun.

V průběhu záchranářských prací příslušníky Integrovaného záchranného systému byla nejprve daná silnice úplně uzavřena, dopravní policisté zde prováděli nutný odklon dopravy, následně byl provoz řízen kyvadlově a od sedmnácté hodiny téhož dne již byla vozovka plně průjezdná v obou směrech.

"Celá výše uvedená tragická záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku v úzké spolupráci a v součinnosti s frýdeckomísteckými kriminalisty," dodal mluvčí policie.