"Pár minut po čtrnácté hodině odpolední 9. května 2021 jel muž z Frýdeckomístecka na jízdním kole po chodníku souběžně se silnicí čísla I/56 vedoucí z Ostravice ve směru na Staré Hamry, přičemž v té chvíli měl náhle a znenadání sjet na silnici, a to bezprostředně do jízdní dráhy ve stejném směru jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Peugeot 206," uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 8. května krátce před 9. hodinou ranní u požáru osobního automobilu v Kunčičkách u Bašky.
V Kunčičkách začalo hořet BMW. Podívejte se, jak to vyřešili hasiči

Na tuto situaci čtyřiačtyřicetiletý řidič slovenské národnosti nestačil adekvátně ihned zareagovat a došlo tak ke střetu automobilu s jízdním kolem a k odhození cyklisty mimo pozemní komunikaci do přilehlého pole.

"Při nárazu a pádu utrpěl muž těžká zranění a na místo kromě sanitního vozidla Rychlé záchranné služby s lékařským personálem přiletěla i helikoptéra Letecké záchranné služby. I přes prováděné resuscitace cyklista na místě svým zraněním podlehl a byla u něj nařízena soudní pitva," řekl dále mluvčí policie. 

U řidiče osobního vozu vyzněla orientační dechová zkouška negativně, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově na částku v několika sto korun.

Hasiči ze čtyř jednotek se v pátek 7. května 2021 ve Stříteži na Frýdecko-Místecku zapojili do likvidace požáru objektu sestaveného z větší části z unimobuněk.
Ve Stříteži hořely unimobuňky, podívejte se na zákrok hasičů

V průběhu záchranářských prací příslušníky Integrovaného záchranného systému byla nejprve daná silnice úplně uzavřena, dopravní policisté zde prováděli nutný odklon dopravy, následně byl provoz řízen kyvadlově a od sedmnácté hodiny téhož dne již byla vozovka plně průjezdná v obou směrech.

"Celá výše uvedená tragická záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku v úzké spolupráci a v součinnosti s frýdeckomísteckými kriminalisty," dodal mluvčí policie.