I v polovině listopadu si motoristé na Frýdecko-Místecku musejí dávat pozor na řadu dopravních omezení.

Vůbec nejvíce je jich v Bašce a okolí v místech, kde se buduje kanalizace. „Krajské komunikace, to znamená silnice druhých a třetích tříd, by měly být vyasfaltovány a dány do finální podoby do konce roku. V příštím roce nás zde opět nějaká omezení čekají, ta ale budou jen krátkodobá. Určitě to už nebude v takovém rozsahu jako letos. Jde o požadavek silničářů," řekla včera redakci starostka Bašky Irena Babicová. Dodala, že i místní komunikace budou brzy upraveny pro potřeby zimní údržby.

Dlouhodobé dopravní omezení se týká rovněž řidičů, kteří jezdí z Kozlovic do Lhotky. Musí trpět několikakilometrové objížďky kvůli opravě mostu na silnici, která spojuje zmíněné vesnice. Práce nicméně finišují a hotovy by měly být 25. listopadu.

Na opačné straně regionu probíhá oprava starého mostu v Bystřici, který vede přes extrémně vytíženou silnici I/11.

„Most je bohužel v havarijním stavu, a tak už si vyžadoval zásah. Nám bylo řečeno, že oprava potrvá až do května příštího roku, bude však přerušena koncem listopadu s tím, že v té době by už měla být dokončena první polovina mostu. Poté se provoz vrátí do původního stavu. A s nástupem jara se zase začne. Čili na zimu to bude normálně průjezdné, ale březen až květen přinese opět komplikace. Přináší to problémy, ale víme, že nám nezbývá nic jiného než to přetrpět," říká starosta Bystřice Ladislav Olšar.

Dopravní komplikace se mohou vyskytnout také v sousední Vendryni, kde se na silnici I/11 v lokalitě Černovský do 19. listopadu buduje chodník u zastávky Moržol. Bezmála rok trvající dopravní omezení už mají za sebou motoristé ve Frýdlantu nad Ostravicí. V těchto dnech vrcholí stavební práce na dokončení nového Harcovského mostu. Silničáři v místě provedli finální položení asfaltu a proběhly už také poslední zatěžkávací zkoušky. Po novém mostě se má naplno jezdit už tento pátek.