V budově bývalé školy, se 3. července 1854 narodil nejvýznamnější hukvaldský rodák, génius české hudby, hudební skladatel Leoš Janáček.

Ilustrační foto.
Frýdkem-Místkem jely volkswageny s opilými řidiči, žena skončila na záchytce

V současné době se v budově nachází turistické informační centrum, Pamětní síň Leoše Janáčka, obrazová galerie a expozice Země hradů. Informační centrum je v letních měsících otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a aktuálně připravuje pro veřejnost od 1. června novou výstavu obrazů od Ivo Ševčíka s názvem Kouzlo přírody.

„Jedná se už o druhou velkou výstavu autora v galerii rodného domu Leoše Janáčka. Ta první měla obrovský úspěch a lidé se častokrát na výstavu vraceli,“ uvedla Jaroslava Matušíková, z turistického informačního centra. Aktuálně je k vidění i výstava String Art od Patrika Pruchnického, jehož obrázky jsou vytvořeny pomocí barevných nití nebo drátků, které se omotávají kolem špendlíků a následně vznikají zajímavé ornamenty.

Zleva primátorka města Třinec Věra Palkovská, pomocný biskup a generální vikář Martin David a duchovní správce farnosti Střítež a Ropice Kazimierz Płachta 26. května 2020 v Třinci-Gutech při zahájení stavby repliky dřevěného kostela Božího Těla, který sho
PODÍVEJTE SE: V třineckých Gutech začala stavba repliky vyhořelého kostela

Lidé, kteří spojí výlet na hrad s návštěvou informačního centra určitě neprohloupí. Dozví se zde spoustu zajímavých informací a usměvavé pracovnice infocentra jim ochotně poradí, kam všude mohou v Hukvaldech vyrazit.

„Rodinám s dětmi doporučujeme navštívit stezku Leoš Janáček očima dětí. Jedná se o naučnou stezku, která je dlouhá 8 kilometrů, podél trasy je třináct zastavení s informačními tabulemi, dva akustické herní prvky a nechybí ani rozhledové tabule,“ doplnila Jaroslava Matušíková.

Speciální zavlažovací vaky na stromech.
Boj proti suchu. Radegast pomáhá zavlažovat stromy

Návštěvníci si v infocentru mohou prohlédnout také bohatou fotogalerii Leoše Janáčka a seznámit se z jeho životem a osudem a zaujme je i ručně vyřezávaná dřevěná liška od ostravického řezbáře Luďka Vančury a bohatá nabídka suvenýrů. V anketě Moravskoslezského kraje obdrželo zdejší informační centrum titul Informační centrum 2019.

Testování zaměstnanců Dolu Darkov.
Počet nakažených v souvislosti s Dolem Darkov překročil 300