Novoroční amnestie nezůstala bez odezvy ani na Frýdecko-Místecku. Deník v prvních lednových dnech informoval o tom, že část starostů sundala portrét prezidenta Václava Klause. Nesouhlas s rozsahem amnestie vyjádřila například obec Baška, volná skoba zůstala i v pracovně třinecké starostky Věry Palkovské. Prezidentovu podobiznu odstranili i starostové Hrádku a Nýdku.

V polovině roku se začaly naplňovat obavy horníků o osud ztrátového Dolu Paskov. Už 16. července se ve Staříči sešli odboroví předáci s moravskoslezským hejtmanem a s vedením společnosti OKD. „Nebavíme se tu o žádném lokálním, ale globálním problému," prohlásil generální ředitel OKD Ján Fabián. „Nad Dolem Paskov stále visí hrozba útlumu, pokud ve skutečně krátké době nedojde k jeho restrukturalizaci," dodal.

Samotní horníci byli skeptičtí. „Jak to vidím? Jako před lety na Dukle za chvíli to zavřou a nebude co řešit," řekl Deníku 50letý Josef z Havířova, který na Dole Dukla pracoval. Těžební společnost NWR, která je vlastníkem OKD, pak v září rozhodla o ukončení těžby uhlí na konci roku 2014. Na šachtě nyní pracuje zhruba 2100 lidí.

Řidiči projíždějící centrem Frýdku-Místku si od června zvykali na dlouhé kolony, které se tvořily kvůli opravě estakády. Průtah městem byl opět plně průjezdný až na konci listopadu. Opravy estakády definitivně skončily, opravy poloviny přilehlého mostu přes řeku Ostravici byly do jara přerušeny. Novinkou na estakádě jsou středová betonová svodidla, která tam zůstanou dlouhodobě a minimálně do jara budou také na mostě přes Ostravici i z důvodu vyšší bezpečnosti.

Na konci září začala demolice víceúčelové sportovní haly ve Frýdku-Místku. O měsíc později už to na místě bývalé dominanty města vypadalo jako po úderu tsunami hala byla definitivně pryč, naopak se rozjela výstavba obchodního centra. Projekt spojený s výstavbou sousední haly Polárka je největší investicí ve Frýdku-Místku za posledních dvacet let.

V listopadu region zasáhla tragédie v Raškovicích. Jednatřicetiletý učitel tam zastřelil sedmnáctiletou studentku a jejího dědečka. Pachatele se podařilo zadržet přibližně po dvaceti minutách. Muži hrozí až dvacet let vězení, v úvahu přichází i výjimečný trest.